Koniec roku szkolnego – świadectwa Sybiraków

Już za kilka dni wakacje!

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom, z którymi współpracowaliśmy przez rok szkolny 2019/2020. To był rok wyjątkowy. Spotykaliśmy się w Centrum Edukacyjno-Wystawienniczym MPS, gościliśmy Was na lekcjach Muzealnych, warsztatach i spotkaniach feryjnych. Kiedy ze względu na epidemię, nie mogliśmy się spotkać z Wami w rzeczywistym wymiarze, przeszliśmy w formułę online. Cieszymy się, że nasze Środy Edukacyjne spotkały się z zainteresowaniem. Dziękujemy za wszystkie Wasze polubienia i komentarze.

Życzymy Wam wspaniałych wakacji – dobrego i zdrowego wypoczynku. Mamy nadzieję, że już we wrześniu spotkamy się wszyscy w takiej formule, która sprawia nam wszystkim radość i satysfakcję.

Na zakończenie roku szkolnego pokazujemy Wam jeszcze świadectwa Sybiraków, którzy jako dzieci trafili na dalekie zesłanie. Mimo trudnych warunków bytowych, kiedy nadarzyła się możliwość edukacji w języku polskim, ich właściciele zaczęli się uczyć z nadzieją, że kiedyś wrócą do Polski, siądą w tradycyjnej ławce szkolnej i połączą potrzebę zdobywania wiedzy z beztroskim dzieciństwem.

Do góry